Du behøver ikke lide for skønheden
Hver fjerde dansker kan se frem til at udvikle allergi i løbet af livet. Den gode nyhed er, at du ikke behøver lide for skønheden. Eller udsætte dig selv for flere skadelige stoffer end højst nødvendigt.
Astma-Allergi Danmark arbejder med DermaPharm omkring deklarationer af Derma-serien. Deklarationen er et bevis på, at Astma-Allergi Danmark har gennemgået produktets ingrediensliste og vurderet, at det ikke indeholder allergene stoffer og derfor - ifølge den nyeste forskning - kun udgør en minimal risiko for udvikling af allergi.
Hos DermaPharm er vi naturligvis stolte over, at vores hudplejeserie Derma som den første serie herhjemme opnåede både Astma-Allergi Danmarks mærke og det nordiske miljømærke, Svanen.
|